Oświetlenie ogrodowe

Dzięki oświetleniu ogrodowemu możemy bez ograniczeń korzystać z uroków nocnej aury na zewnątrz i cieszyć się z posiadanej przestrzeni wokół domu – zwłaszcza latem. Choć słońce zachodzi późno, zmrok przychodzi zbyt szybko. Ogrodowe mroki najlepiej odpędzić za pomocą wielu dostępnych modeli lamp, reflektorów, pochodni, czy innych źródeł światła. Oświetlenie ogrodowe pełni nie rzadko również funkcję dekoracyjną. Decydując się na zakup lamp ogrodowych, powinniśmy wiedzieć jaka będzie ich rola w oświetleniu ogrodowej przestrzeni, ponieważ należy wybrać odpowiednią wysokość lampy oraz intensywność światła. Jak wybrać dobrze?

Lampy elektryczne

Są one najczęściej spotykanym oświetleniem ogrodowym. Dobieramy je w zależności od miejsca instalacji źródła światła, czy też pełnionej funkcji i preferowanego poboru energii. Należy pamiętać aby oświetlenie było dopasowane do elewacji budynku, ogrodzenia, ogrodu i okolicy. Lampy przeznaczone do zamontowania w ogrodzie różnią się znacznie od tych instalowanych w wewnątrz. Ta instalowana na zewnątrz musi być solidna, szczelna, trwała, i odporna na różnice temperatur i wilgoć.

Źródła światła

Najpopularniejsze obecnie źródła światła to między innymi żarówki, które są wciąż popularne, lecz najmniej energooszczędne rozwiązanie. Co więcej, istnieją również świetlówki – rozwiązanie bardziej skomplikowane technologicznie, innowacyjne i energooszczędne. Zużywają one zdecydowanie mniej energii od żarówek, a tym samym starczają na dłużej. Żarówki halogenowe są trwalsze zarówno od żarówek jak i świetlówek.

Diody LED i lampy solarne

Przy wyborze lamp należy kierować się oszczędnością energii. Lampy zewnętrzne, prócz oświetlania ogrodu podczas wieczornych posiedzeń, często palić się będą przez wiele godzin w nocy. Z uwagi na najniższe koszty, warto rozważyć zakup lamp, których konstrukcja opiera się na zastosowaniu diod LED. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie oświetleniowe. Niestety lampy LED dają nie przyjemne dla oka zimne światło. Bezpłatne korzystanie z energii zapewniają lampy solarne, które wykorzystują światło słoneczne. Podstawę lamp stanowią ogniwa krzemowe i najczęstszą formą w jakiej występują są paliki. Mają bardzo łatwą formę instalacji, ponieważ wbijamy je w dowolnie wybranym przez nas miejscu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 896 543 273

E-mail: kontakt@pracodawcadlainzyniera.pl

Zastanawiasz się nad budową domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jaki dom będzie najlepszy i ile to będzoie kosztowało? Spradź rodzaje domów na naszej srtronie i dokonaj wyboru!