Projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym

Inwestorzy ceniący sobie rozwiązania praktyczne z pewnością zainteresują się projektami domów parterowych z garażem dwustanowiskowym. To jedne z najbardziej funkcjonalnych typów domów jednorodzinnych. Takie rozwiązania docenią także osoby, którym zależy na optymalnym zagospodarowaniu przestrzeni na działce. Domy parterowe z garażem są bardzo wygodne w użytkowaniu dzięki praktycznemu rozkładowi wszystkich pomieszczeń. W katalogu gotowych projektów tego typu inwestycji znajdziemy zarówno domy dla średniej wielkości rodziny 4-6 osobowej, jak i dla większej ilości osób.

Projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym
W ofercie profesjonalnych pracowni architektonicznych znajdziemy bogaty wybór projektów. Projektanci dbają o przygotowanie bardzo różnorodnych propozycji, dlatego z pewnością każdy odnajdzie wśród nich coś dla siebie. Projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym obejmują stworzenie garażu bezpośrednio w bryle budynku, dzięki czemu możliwe jest bardzo efektowne wkomponowanie go w elewację. Garaże w bryle budynku są eleganckie i doskonale podkreślają estetykę całej posesji. Nad opracowaniem projektów czuwają architekci z wieloletnim doświadczeniem, na bieżąco śledzący nowe trendy w architekturze mieszkaniowej. W projektach przewidziano wyraźne oddzielenie przestronnej części dziennej od części sypialnej oraz stworzenie pomieszczeń gospodarczych. Domy parterowe są bardzo jasne i przytulne, ponieważ zastosowano w nich dużą ilość przeszkleń.

Dla kogo domy parterowe z garażem dwustanowiskowym
Domy parterowe z garażem dwustanowiskowym są doskonałą opcją dla rodzin, którym zależy na wygodzie i komforcie użytkowania. Tego typu budynki stanowią doskonałą alternatywę dla domów wielokondygnacyjnych, ponieważ ich wybudowanie wiąże się z o wiele niższymi kosztami. Na zmniejszenie kosztów możemy liczyć również w związku z wkomponowaniem garażu w bryłę domu, dzięki czemu nie musimy stawiać osobnego budynku. W przypadku garaży wolnostojących musimy liczyć się z tym, że koszt inwestycji dom + garaż będzie dużo wyższy. Budowa domu parterowego wiąże się z niższymi kosztami niż wzniesienie budynku piętrowego. Czas trwania prac budowlanych również będzie krótszy. Garaż w bryle domu pozwala przy okazji zaoszczędzić sporą część miejsca na działce, którą możemy zagospodarować w inny sposób. W przypadku domów parterowych możemy też liczyć na niskie koszty eksploatacyjne, ponieważ są one łatwiejsze do ocieplenia niż budynki z kilkoma kondygnacjami. Domy z garażem dwustanowiskowym najczęściej wybierają młode małżeństwa, które pragną mieszkać w spokojnej okolicy za miastem, a jednocześnie nie chcą być uzależnione od komunikacji zbiorowej. Ze względu na to, że małżonkowie pracują w różnych miejscach, każde z nich potrzebuje własnego środka transportu. Garaż dwustanowiskowy zapewnia większe bezpieczeństwo dobytku, ponieważ o wiele lepiej trzymać auto w garażu niż na podjeździe przed domem.

Inne sposoby wykorzystania przestrzeni w garażu dwustanowiskowym
Parkowanie samochodu to nie jedyny sposób wykorzystania garażu dwustanowiskowego w jednorodzinnym domu parterowym. Najczęściej bywa bowiem tak, że nawet po postawieniu dwóch pojazdów w garażu zostaje spora ilość wolnej przestrzeni. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest w takich przypadkach połączenie garażu z pomieszczeniem gospodarczym, które możemy zaaranżować na przykład jako miejsce do trzymania narzędzi ogrodowych. Większe garaże dwustanowiskowe idealnie nadają się także do przechowywania rowerów i innego sprzętu sportowego.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 896 543 273

E-mail: kontakt@pracodawcadlainzyniera.pl

Zastanawiasz się nad budową domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jaki dom będzie najlepszy i ile to będzoie kosztowało? Spradź rodzaje domów na naszej srtronie i dokonaj wyboru!