Projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem

Domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym i garażem to jedne z najatrakcyjniejszych propozycji spośród wszystkich projektów. Takie domy spełnią potrzeby każdej rodziny, sprawdzając się zarówno w przypadku mniejszych rodzin, jak i rodzin dwupokoleniowych. Możemy wybierać spośród setek interesujących propozycji, jakie przygotowali projektanci z renomowanych biur architektonicznych. Wśród domów z poddaszem użytkowym i garażem znajdziemy oferty nadające się na mniejsze działki oraz te, które sprawdzą się na większych posesjach. Wybór domów w tej kategorii jest naprawdę spory, dlatego z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Czym jest poddasze użytkowe?
W budownictwie mieszkalnym poddaszem nazywana jest przestrzeń znajdująca się pomiędzy stropem najwyższej kondygnacji a dachem. Budynek z poddaszem pozwala na zagospodarowanie górnej kondygnacji na kilka sposobów. Podstawowym rozróżnieniem stosowanym wobec poddaszy jest podział na nieużytkowe i użytkowe. W najprostszy sposób można wytłumaczyć to w następujący sposób. Poddasze nieużytkowe to takie, które nie nadaje się do zamieszkania przez ludzi. Takie poddasze jest wykorzystywane jako strych lub po prostu przestrzeń wspomagającą wentylację. Takiego poddasza nie można natomiast przeznaczyć na cele mieszkaniowe. Innym typem poddasza jest poddasze użytkowe. W tym przypadku powierzchnię można śmiało zagospodarować na pomieszczenia używane przez ludzi. Na poddaszu użytkowym mogą znaleźć się pokoje lub pomieszczenia pełniące funkcje gospodarcze, na przykład garderoba, kuchnia czy łazienka. Decyzja odnośnie tego, jak zechcemy wykorzystać przestrzeń poddasza, należy do nas. Wyboru musimy dokonać na etapie budowy, ponieważ projekt nie narzuca nam żadnego rozwiązania. Aby poddasze zostało zakwalifikowane jako użytkowe, konieczne jest zastosowanie specjalnych technik wykonania, między innymi zbudowanie mocniejszego stropu i klatki schodowej.

Zalety domów z poddaszem użytkowym i garażem
Poddasza użytkowe stanowią bardzo komfortową przestrzeń mieszkalną. W związku z tym, że wszystkie pomieszczenia na poddaszu użytkowym muszą być właściwie ocieplone, przestrzeń idealnie nadaje się na sypialnie czy pokoje gościnne. Przestrzeń poddasza użytkowego musi mieć ponadto odpowiedni system wentylacji i pełną instalację elektryczną. Górna kondygnacja musi być prawidło oświetlona. Domy z poddaszem użytkowym są świetną propozycją dla osób, którym zależy na optymalnym wykorzystaniu całej dostępnej przestrzeni. Dzięki zagospodarowaniu górnej kondygnacji na pomieszczenia mieszkalne w domu z poddaszem może zamieszkać nawet wieloosobowa rodzina, a każdy z domowników będzie mógł zachować swoją prywatność. Budynki z poddaszem nadają się na każdy typ działki – nawet jeżeli jest ona wąska czy bardzo mała.

Oprócz poddasza w tego rodzaju projektach przewidziano także stworzenie garażu. Garaż w domach z poddaszem użytkowym najczęściej stanowi przedłużenie elewacji, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie spójności stylistycznej. Możliwe jest także wykonanie garażu bezpośrednio w bryle budynku. Wśród projektów znajdziemy zarówno typowe garaże jednostanowiskowe, jak i większe garaże z dwoma stanowiskami. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są dwa osobne wejścia do garażu – jedno z zewnątrz, a drugie ze środka budynku. Wkomponowanie garażu w bryłę budynku pozwana na zaoszczędzenie miejsca na posesji, dzięki czemu można wykorzystać pozostałą przestrzeń w inny sposób, na przykład budując altanę czy plac zabaw dla dzieci. Obok garażu zazwyczaj wydzielone jest osobne pomieszczenie gospodarcze.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 896 543 273

E-mail: kontakt@pracodawcadlainzyniera.pl

Zastanawiasz się nad budową domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jaki dom będzie najlepszy i ile to będzoie kosztowało? Spradź rodzaje domów na naszej srtronie i dokonaj wyboru!