Pujol - modernistyczne oświetlenie

W dobie coraz to nowszych rodzajów żarówek możemy wybierać spośród tysięcy produktów. Mamy na rynku zwykłe żarówki, halogeny, ledy. Mamy też coś bardziej modernistycznego - Pujol. Są to lampy o nieregularnych, często niesymetrycznych kształtach. Występują także modele owalne, pod postacią koła oraz takie, które przypominają słupek. Co warto o nich wiedzieć i jakie zastosowanie będą mieć w nowoczesnym domu? Tego dowiecie się poniżej!

Pujol - dla nowoczesnych wnętrz

Choć w tytule użyliśmy terminu "modernizm", lampy Pujol są całkiem nowoczesne. Sprawdzają się głównie nad blatami jako forma ich doświetlenia. Istotnym elementem ich konstrukcji jest żarówka. Zazwyczaj daje ona nieco stłumione światło, które padając bezpośrednio na podłoże nie pozwoli się odbić (to zasługa powłoki, którą opleciona jest żarówka lub klosza). Spożywając posiłek pod taką lampą nie tylko nie będziemy przeszkadzać innym (światło pada tylko na określoną powierzchnię), ale odczujemy ogromny komfort z samego posiłku.

Mają podkreślać, a nie oświetlać

Lampy Pujol mają za zadanie podkreślać wnętrze, dlatego ich wybór i samo przeznaczenie powinno być przemyślane. Jeśli planujemy wykorzystać je w korytarzu - warto zdecydować się na modele przypominające kształtem słup. Jeżeli jednak zależy nam na sypialni - kinkiet ze stłumionym światłem będzie gwarantował lekkie widmo, które na pewno odczują (i pozytywnie zakręcą) właścicieli tego pomieszczenia.

Modernistyczne oświetlenie, czyli lampy Pujol to spory wydatek, lecz ogromna satysfakcja z aury, która będzie panować w pomieszczeniach, gdzie zostały one zaimplementowane. Jeśli posiadacie takie lampy i chcecie o nich nam opowiedzieć - czekamy na Wasze komentarze pod tym tematem!

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 896 543 273

E-mail: kontakt@pracodawcadlainzyniera.pl

Zastanawiasz się nad budową domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jaki dom będzie najlepszy i ile to będzoie kosztowało? Spradź rodzaje domów na naszej srtronie i dokonaj wyboru!