Warszawa i okolice – co zrobić z roślinami, których już nie potrzebujemy lub nie możemy dłużej się nimi opiekować?

Często kupujemy naprawdę wiele roślin, by ożywić nasze domy i mieszkania. Niestety, opieka nad nimi nie jest łatwa, często nie chcą one rosnąć i marnieją, chociaż sami nie wiemy czemu. Innym problemem jest sytuacja, w której rośliny rosną aż za bardzo, zaczynając zajmować zbyt wiele miejsca. W takich sytuacjach czasem musimy się ich pozbyć. Jak to jednak zrobić, by nie pozostawiać ich na śmietnikach?

Niestety, to właśnie one – śmietniki – są miejscami, gdzie pozostawiamy nasze kwiaty. Czasem lądują one tuż obok, z nadzieją, że ktoś je stamtąd weźmie lub przygarnie, lecz niestety najczęściej są to płonne nadzieje. Jeżeli jednak jesteśmy mieszkańcami Łomianek, Warszawy lub okolic, idealnym miejscem na pozostawienie kwiatów, jest Punkt Adopcji Roślin, funkcjonujący w ramach Współdzielni w Galerii Łomianki. To właśnie tutaj możemy zupełnie za darmo pozostawić kwiaty czy rośliny, których nie chcemy lub nie możemy dłużnej posiadać.

Często przyczyną tego stanu są przeprowadzki lub reakcje alergiczne, których nie spodziewaliśmy się, gdy kupowaliśmy daną roślinę. Zachęcamy, by roślin takich nie wyrzucać – to właśnie we Współdzielni oraz w Punkcie Adopcji Roślin znajdą swój nowy dom.

Jednocześnie, do odwiedzenia tego miejsca zachęcamy wszystkich tych, którzy poszukują nowych roślin, jednak nie chcą lub nie mogą ich kupić. Regularnie trafiają tutaj naprawdę różnorodne okazy, które również można zabrać zupełnie za darmo.

Więcej o Punkcie Adopcji Roślin, funkcjonującym w Galerii Łomianki, można dowiedzieć się pod adresem https://galerialomianki.pl/sklepy/punkt-adopcji-roslin/.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 896 543 273

E-mail: kontakt@pracodawcadlainzyniera.pl

Zastanawiasz się nad budową domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie wiesz jaki dom będzie najlepszy i ile to będzoie kosztowało? Spradź rodzaje domów na naszej srtronie i dokonaj wyboru!